Lankytojų centre pavasarinė karpinių paroda!

Kovo-gegužės mėnesiais kviečiame aplankyti menininkės Virginijos Makuškienės karpinių parodą. Meilę rankdarbiams ir menui paveldėjusi iš tėvų tautodailininkė karpo lietuviškus tradicinius karpinius: gyvybės medžius, užuolaidėles, bažnyčias. Tačiau labiausiai ją traukia noras popieriuje užfiksuoti grožį, pastebėtą gamtoje.

Lankytojų centras (Žaliųjų Ežerų g. 53) iki gegužės mėn. atviras pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8 iki 17 val. ir penktadieniais nuo 8 iki 15.45 val.

Linkime malonių akimirkų! Pavilnių ir Verkių regioniniai parkai www.mctau.lt

RIMOS GUOGELYTĖS VELTINIŲ PARODA

Šių metų pradžioje kviečiame į vilnietės Rimos Guogelytės veltinių parodą. Šiluma ir beribe fantazija dvelkiantys darbai primena, kad nuo seno lietuvių gyvenime buvę esminiai dalykai: namų jaukumo kūrimas, pirties tradicijos ir gamtos trauka, niekur nedingo. Veltinių darbų paroda dar kartą patvirtina, koks nenuspėjamas Vilnius ir kokie talentingi žmonės gyvena ir kuria mūsų sostinėje! Darbų autorei Rimai Guogelytei tai pirma paroda, tačiau gaminių gausa ir kokybė rodo, jog įdirbis yra didžiulis. Parodą galima pamatyti lankytojų centre (Žaliųjų Ežerų g. 53) nuo sausio mėn. 10 d. iki kovo mėn. 9 d. Darbo laikas pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 10 iki 17 val., penktadieniais – nuo 10 iki 15.45 val. Parodoje eksponuojamus gaminius, kurie ne tik gražūs, bet ir praktiški, galima bus įsigyti prieš tai susisiekus su darbų autore. Kviečiame apsilankyti!

SKIAUTINIŲ PARODA „NENUSPĖJAMOS RUDENIO MINTYS“

Baigiantis metams kviečiame į skiautinių parodą „Nenuspėjamos rudenio mintys“. Daug simbolių, mistikos, spalvų. Skiautininkių darbuose persipina augaliniai ornamentai, dar labiau sustiprinantys žmogaus ryšį su gamta ir simbolizuojantys viso pasaulio darnos būtinybę. Čia rasite ir į gilų susimąstymą apie būtį įtraukiančių simbolių, ir vasaros romantiką primenantį rožių žiedais nuklotą taką...

Parodos dalyvės – Vilniaus krašto skiautinių siuvėjos – Živilė Ramelienė, Donata Dumčiuvienė, Jovita Šermukšnė, dailininkė Daiva Sveikackaitė ir tautodailininkė Jolanta Tamulienė.

Parodą galima pamatyti lankytojų centre (Žaliųjų Ežerų g. 53) nuo spalio 31 d. iki gruodžio mėn. pabaigos.

Darbo laikas pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo 8 iki 17 val., penktadieniais – nuo 8 iki 15.45 val.

Kviečiame apsilankyti!

Lankytojų centre nauja paroda!

Kviečiame aplankyti tautodailininkės Genovaitės Varaneckienės siuvinėjimo darbų parodą „LINO DROBĖS ŽYDĖJIMAS “. 

Rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais lankytojai galės pamatyti siuvinėjimo darbų parodą, kurioje eksponuojami tautinio paveldo darbai nustebins subtilumu ir primins vasarą žydinčias mūsų krašto pievas. 

Į lankytojų centrą (Žaliųjų Ežerų g. 53) galima atvykti antradieniais-penktadieniais nuo 10 iki 19 val. ir šeštadieniais nuo 10 iki 16.30 val.  

Linkime malonių akimirkų!

„JUOSTŲ SPALVOS“ ir „PRO VASAROS VARTUS“

Kviečiame aplankyti HENRIKOS IVANCIENĖS tautinių pintinių juostų parodą „JUOSTŲ SPALVOS“ ir LUKRECIJOS KALNIENĖS tapybos parodą „PRO VASAROS VARTUS“.

Gegužės-birželio mėnesiais lankytojai galės pamatyti dvi skirtingas parodas. Viena paroda užburs tautinių juostų margumu, o kita – pakvies žengti į žaliuojančią vasarą.

Į lankytojų centrą galima atvykti antradieniais-penktadieniais nuo 10 iki 19 val. ir šeštadieniais nuo 10 iki 16.30 val.

(Pasibaigusi) Plenero Verkių dvaro parke „Genius loci 2022“ paroda

2022 m. birželio 6 d. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos Lankytojų centre (Žaliųjų ežerų g. 53) atidaryta pavasarinio dailės, fotografijos ir kraštovaizdžio architektūros plenero Verkių dvaro parke „Genius loci 2022“ paroda. 

Plenere dirbo ir parodoje darbus eksponuoja Stanislava Baronienė, Aistė Burkė, Ansis Burkė, Vaida Kunigėlytė, Birutė Nomeda Stankūnienė, Laimutė Širvydienė, Diana Zviedrienė, Aušra Jasiukevičiūtė, fotografai Rasa Puzinienė, Fabijonas Simėnas/ FABIO MEDIA.

Ši paroda puikiai  papildo Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų  centro pasakojimą apie Verkius – didingą gamtos ir kultūros, socialinių ryšių ansamblį. Parodą galite apžiūrėti gyvai. Virtualią parodos versiją pradedame 

Simėno / FABIO MEDIA fotografijų ekspozicija, tęsime plenere sukurtų paveikslų reprodukcijomis. 

(Pasibaigusi) Kunigaikščių Vitgenšteinų Verkiai

Verkiai žinomi nuo 14 a. pradžios, buvo didžiojo kunigaikščio dvaras. Lietuvos krikšto proga 1387 Jogaila Verkius padovanojo Vilniaus vyskupams; čia pastatyti mediniai rūmai tapo vyskupų vasaros rezidencija. Bėgant metams keitėsi ir verkių valdų savininkai. Jų buvo daug, tačiau šiandien kviečiame lankytojus atkreipti dėmesį ir artimiau pažinti 1842-87 m. Verkius valdžiusią Wittgensteinų giminę. Šioje istorinių fotografijų parodoje pamatysite užfiksuotas šeimos gyvenimo akimirkas ir pagindinės jų rezidencijos – Verkių dvaro sodybos – apylinkes.

Šios parodos virtualią versiją galite pamatyti ČIA.