EKSKURSIJOS
Ekskursija po lankytojų centrą
Kviečiame apsilankyti interaktyviame lankytojų centre, kur ekskursijos metu plačiau susipažinsite kas ir kodėl saugoma Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose, kuo unikalus yra Vilniaus miestas ir kaip mes esame su tuo susiję. Ekskursijos metu pažinsite Verkių dvaro istoriją, dvaro pastatus, sužinosite apie saugomas gyvūnų, augalų ir kitas šiuose parkuose gyvenančias rūšis. Na, o Jūsų žinias užtvirtinsime ieškodami paslėpto Liudviko lobio!
Trukmė - 1 val.
Ekskursija Vilnios slėnyje
Pasivaikščiosime po centrinę Pavilnių regioninio parko dalį, aplankydami gamtos ir kultūros paveldo objektus. Šioje ekskursijoje/žygyje turėsite galimybę pažinti Vilnios slėnyje išsidėsčiusius Pūčkorių palivarką, buvusią Pūčkorių patrankų liejyklą, Belmonto vandens malūną. Sužinosite kaip susiformavo didžiausia Lietuvoje atodanga ir kokias paslaptis slepia Vilnelės srovė.
Trukmė - 1 val
EDUKACIJOS
Verkių dvaro sodybos istorija – legendiniai Verkiai (KULTŪROS PASAS)
Kultūrinės edukacijos tikslas – sudominti kultūros paveldu atskleidžiant Verkių dvaro sodybos istoriją, jos vertybes ir ugdyti kultūrinį-istorinį sąmoningumą. Edukacijos metu bus pasakojama apie Verkių dvaro sodybos istoriją, prisimenamos garsųjį parką kūrusios asmenybės, apžiūrimi išlikę istoriniai kultūriniai pastatai. Į mitologinio kunigaikščio Šventaragio laikus nukels legenda apie krivį Lizdeiką.
Kultūrinė edukacija padės ugdyti moksleivių kritinio mąstymo, kultūrinę (kultūrinio sąmoningumo, kultūrinės raiškos), kūrybiškumo ir pažinimo kompetencijas.
Parengtos kūrybinės užduotys, susijusios su istorinėmis asmenybėmis, gyvenusiomis Verkiuose arba trumpam apsilankiusiomis vizitų metu. Šios asmenybės siejamos su Verkių klestėjimo ir nuosmukio laikotarpiais.
Kultūrinėje edukacijoje susipynę kultūros objektai, apie kuriuos pateikiama įdomi informacija. Dalyviai išklausys interaktyvaus gido pasakojimą ir tiesiogiai pamatys šiuos objektus, atliks edukacines užduotis, susijusias su įdomiais faktais apie Verkių dvaro istoriją.
Trukmė – 1,5 val.
Edukaciją galima užsakyti per kultūrinės edukacijos sistemą: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4252
Kraštovaizdžio išskirtinumai Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose
Edukacijos metu išsiaiškinsime kas yra reljefas, kada ir kaip susiformavo lietuviškas kraštovaizdis, kuo jis išskirtinis Verkių ir Pavilnių regioninių parkų teritorijose. Sužinosime, kodėl Žalieji Ežerai yra žalios spalvos, kuo ypatinga sraunioji Vilnelė, kur yra aukščiausia atodanga Lietuvoje ir kur teka Kaukysos upelis.
Kūrybinės užduoties tikslas – naudojantis kinetiniu smėliu savo rankomis suformuoti Žaliųjų ežerų dubaklonius ir Pūčkorių atodangos reljefą. Palyginus abiejų parkų reljefus, įvertinsime Verkių ir Pavilnių regioninių parkų kraštovaizdžio išskirtinumą.
Trukmė apie 1 val.
Prakalbink senuosius Verkių ąžuolus ir liepas
Edukacijos metu susipažinsime su Verkių dvarvietės parke augančių ąžuolų ir liepų rūšimis. Sužinosime kada ir kas juos pasodino, kuo šie medžiai svarbūs ir ką jie reiškia lietuvių mitologijoje, tautosakoje, etnografijoje.
Kūrybinė užduotis skirta geriau susipažinti su medžių raštais. O kiekvienas medis juk yra labai skirtingas. Pasinaudojant jau paruoštais eskizais galėsime užbaigti užduotį Lankytojų centre arba namuose.
Trukmė apie 1-2 val.
Drugelio, gėlės ir skruzdėlės draugystė
Edukacijos metu sužinosime, kur ir kokiu metu Verkių ir Pavilnių regioninių parkų teritorijose galime pamatyti ir melsvąjį gencijoną, ir šalia jo skraidantį gencijoninį melsvį, kurį net 10 mėnesių globoja skruzdėlės. Tikras skruzdėles apžiūrėsime jų namelyje – formikariume.
Kūrybinės užduoties metu pabandysime nupiešti gencijoninio melsvio gyvenimo ciklą: nuo drugelio kiaušinėlių ant augalo lapo, gyvenimą skruzdėlyne ir virtimą suaugusiu drugeliu. Kantriausi pabaigoje iš popieriaus išlankstys mėlyną drugelį arba į gencijoninį melsvį panašią gėlę.
Trukmė apie 1-2 val.