EKSKURSIJOS

Ekskursija po lankytojų centrą

Kviečiame apsilankyti interaktyviame lankytojų centre, kur ekskursijos metu plačiau susipažinsite kas ir kodėl saugoma Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose, kuo unikalus yra Vilniaus miestas ir kaip mes esame su tuo susiję. Ekskursijos metu pažinsite Verkių dvaro istoriją, dvaro pastatus, sužinosite apie saugomas gyvūnų, augalų ir kitas šiuose parkuose gyvenančias rūšis. Na, o Jūsų žinias užtvirtinsime ieškodami paslėpto Liudviko lobio!

 Trukmė - 1 val.

Ekskursija po Verkių dvaro teritoriją

Ekskursijos metu kviesime pažinti Verkių dvaro ansamblį ir pasivaikščioti dvaro takeliais. Čia prisiliesite prie istorinės Verkių regioninio parko saugomos vertybės, sužinosite apie Verkių dvaro pavadinimo kilmę, sėkmes ir nuopuolius, bei bandysite išnarplioti galvosūkį, ko trūksta šiai dienai esančiam dvaro ansambliui.

Trukmė - 1 val.

Ekskursija Vilnios slėnyje

Pasivaikščiosime po centrinę Pavilnių regioninio parko dalį, aplankydami gamtos ir kultūros paveldo objektus. Šioje ekskursijoje/žygyje turėsite galimybę pažinti Vilnios slėnyje išsidėsčiusius Pūčkorių palivarką, buvusią Pūčkorių patrankų liejyklą, Belmonto vandens malūną. Sužinosite kaip susiformavo didžiausia Lietuvoje atodanga ir kokias paslaptis slepia Vilnelės srovė.  

Trukmė - 1 val

EDUKACIJOS

Kraštovaizdžio išskirtinumai Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose

Edukacijos metu išsiaiškinsime kas yra reljefas, kada ir kaip susiformavo lietuviškas kraštovaizdis, kuo jis išskirtinis Verkių ir Pavilnių regioninių parkų teritorijose. Sužinosime, kodėl Žalieji Ežerai yra žalios spalvos, kuo ypatinga sraunioji Vilnelė, kur yra aukščiausia atodanga Lietuvoje ir kur teka Kaukysos upelis.

Kūrybinės užduoties tikslas – naudojantis kinetiniu smėliu savo rankomis suformuoti Žaliųjų ežerų dubaklonius ir Pūčkorių atodangos reljefą. Palyginus abiejų parkų reljefus, įvertinsime Verkių ir Pavilnių regioninių parkų kraštovaizdžio išskirtinumą.

Trukmė apie 1 val.

 

Prakalbink senuosius Verkių ąžuolus ir liepas

Edukacijos metu susipažinsime su Verkių dvarvietės parke augančių ąžuolų ir liepų rūšimis. Sužinosime kada ir kas juos pasodino, kuo šie medžiai svarbūs ir ką jie reiškia lietuvių mitologijoje, tautosakoje, etnografijoje.

Kūrybinė užduotis skirta geriau susipažinti su medžių raštais. O kiekvienas medis juk yra labai skirtingas. Pasinaudojant jau paruoštais eskizais galėsime užbaigti užduotį Lankytojų centre arba namuose.

Trukmė apie 1-2 val.

 

Drugelio, gėlės ir skruzdėlės draugystė

Edukacijos metu sužinosime, kur ir kokiu metu Verkių ir Pavilnių regioninių parkų teritorijose galime pamatyti ir melsvąjį gencijoną, ir šalia jo skraidantį gencijoninį melsvį, kurį net 10 mėnesių globoja skruzdėlės. Tikras skruzdėles apžiūrėsime jų namelyje – formikariume.

Kūrybinės užduoties metu pabandysime nupiešti gencijoninio melsvio gyvenimo ciklą: nuo drugelio kiaušinėlių ant augalo lapo, gyvenimą skruzdėlyne ir virtimą suaugusiu drugeliu. Kantriausi pabaigoje iš popieriaus išlankstys mėlyną drugelį arba į gencijoninį melsvį panašią gėlę.

Trukmė apie 1-2 val.