Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programa

2015 m. gruodžio 17 d. Europos Komisija patvirtino 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programą.
Programa siekiama stiprinti kaimyninių šalių ryšius socialinės apsaugos, švietimo, sveikatos priežiūros, aplinkos, turizmo, saugumo srityse, įgyvendinant bendrus projektus, kurių tikslas – gerinti gyvenimo kokybę pasienio regionuose.ryšius socialinės apsaugos, švietimo, sveikatos priežiūros, aplinkos, turizmo, saugumo srityse, įgyvendinant bendrus projektus, kurių tikslas – gerinti gyvenimo kokybę pasienio regionuose.
Pradedamas įgyvendinti projektas
Pradedamas įgyvendinti projektas „Kultūros ir istorinio paveldo išsaugojimas ir pritaikymas kultūros, švietimo ir turizmo reikmėms“.
Projektu siekiama skatinti efektyvesnį ir tvaresnį kultūrinio ir istorinio paveldo naudojimą bei skatinti tarptautinį turizmą. Projekto metu (2020 m. kovo mėn. iki 2022 m. kovo mėn.) Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija atliks tvarkybos ir remonto darbus Verkių dvaro sodybos paviljono (Žaliųjų Ež. g. 53, Vilnius) rūsyje ir pirmame aukšte. Bus įrengtos ekspozicijos ir edukacinės erdvės, pastatas pritaikytas lankymui bei renginių organizavimui.
Vienas iš pagrindinių projekto tikslų yra skatinti bendradarbiavimą tarp kaimyninių valstybių, keistis patirtimi įgyvendinant kultūros ir istorinio paveldo populiarinimo iniciatyvas, organizuoti bendras konferencijas, plėtoti kultūrinio ir istorinio paveldo kelią. Bus sukurtas tarptautinis turistinis maršrutas, skatinantis keliauti ir pažinti gretimuose regionuose esančias kultūros bei gamtines vertybes, organizuota istorinių fotografijų paroda. 
Finansuojama pagal 2014 – 2020 m. Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programą. Europos Sąjunga projektui skiria 661680,77 eurų finansavimą.
  Daugiau informacijos:
  Regina Verksnytė
  Tel. 861805165
  regina.verksnyte@pavilniai-verkiai.lt
Pirmasis aptarimas!

Rugpjūčio 4 dieną įvyko projekto „Kultūros ir istorinio paveldo išsaugojimas ir pritaikymas kultūros, švietimo ir turizmo reikmėms“ partnerių valdymo grupės susitikimas nuotoliniu būdu.
Aptarėme veiksmų planus, sprendėme iškilusius klausimus ir, žinoma, pasidžiaugėme jau nuveiktais darbais!
Su nekantrumu lauksime gyvų, šiltų susitikimų!
Veiklos finansuojamos pagal 2014 – 2020 m. Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programą.

Ilgai laukti darbai prasidėjo

Ateinančius septynis mėnesius Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijoje galėsite matyti zujančius darbininkus iš įmonės UAB „Ekstra statyba“. Su nekantrumu lauksime kol bus baigti projekto „Kultūros ir istorinio paveldo išsaugojimas ir pritaikymas kultūros, švietimo ir turizmo reikmėms“ tvarkybos ir remonto darbai. Jiems pasibaigus galėsime pakviesti lankytojus į naujai įrengtą ekspoziciją apie Verkių dvaro rūmų ansamblį, šio dvaro parką, kitus Verkių ir Pavilnių regioninių parkų kultūros ir gamtos paveldo objektus. Taip pat bus įrengtos edukacinės erdvės, kur lankytojai galės ne tik gyvai pažinti gamtos ir kultūros paveldą, bet ir pasigaminti suvenyrų!

Darbai finansuojami pagal 2014 – 2020 m. Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programą.

Antrasis susitikimas nuotoliniu būdu
Kovo 26 dieną įvyko antrasis projekto „Kultūros ir istorinio paveldo išsaugojimas ir pritaikymas kultūros, švietimo ir turizmo reikmėms“ valdymo grupės susitikimas nuotoliniu būdu.
Susitikimo metu buvo aptarta projekto pažanga ir numatomos veiklos. Taip pat spręsti sunkumai iškilę dėl COVID-19 pandemijos ir partnerių veiklų finansavimo sustabdymo.
Nepaisant sudėtingų šiandieninių aktualijų, pasidžiaugėme jau nuveiktais darbais ir su nekantrumu lauksime gyvų, šiltų susitikimų!

 Veiklos finansuojamos pagal 2014 – 2020 m. Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programą.

Atidarytas Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centras

Apsiniaukęs oras šiandien nesugadino šventiškų nuotaikų! Skambant JD Brass orkestro fanfaroms rugsėjo 22 dieną buvo atidarytas Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centras.

Atnaujintose Verkių dvaro paviljono patalpose įkurtos gamtos pažinimo salės ir ekspozicija pristatanti Pavilnių ir Verkių regioninius parkus. Nors abu regioniniai parkai yra mažiausi Lietuvoje, tačiau kultūros paveldo bei gamtos vertybių gausa nenusileidžia savo didesniems broliams. Atvykę į lankytojų centrą nustebsite sužinoję, kiek saugomų gyvūnų ir augalų rūšių gyvena šiose teritorijose, kaip jie prisitaikę gyventi miesto apsuptyje. Galėsite ne tik užuosti persikais kvepiančius vabzdžius, kurių dvelksmas jaučiamas ąžuolynuose poravimosi metu, bet pamatysite ir tikrų tikriausią skruzdėlyną! Turėsite galimybę apžvelgti piliakalnius iš šikšnosparnio skrydžio ir sukurti savo reljefą! Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centras įkurtas viename iš Verkių dvaro sodybos pastatų, todėl buvo skirtas išskirtinis dėmesys Verkių dvaro sodybai. Šiam dvarui jau daugiau nei 600 metų!!! Čia išgirstų legendų ir pasakojimų pakaks net didžiausiam smalsuoliui.

Kartu su lankytojų centro atidarymu atverta ir nuotraukų paroda skirta Vitgenšteinų giminės valdymo laikotarpiui prisiminti. Valdant šiai giminei XVIII a. Verkių dvaras klestėjo ir buvo kupinas to meto inovacijų. Atvykę lankytojai galės pažvelgti į tų dienų kasdienybę užfiksuotą istorinėse nuotraukose.

Lankytojų centras įkurtas pagal 2014 – 2020 m. Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programą. Europos Sąjunga projektui skiria 661680,77 eurų finansavimą.

Šį pranešimą iš dalies finansavo Europos Sąjunga.

Turistinis maršrutas
Džiugiai norime pranešti, jog paruoštas turistinis maršrutas laukia keliautojų. Keliaudami šiuo maršrutu aplankysite ne tik kultūros, bet ir gamtos paveldo objektus. Pažinsite Vitgenšteinų šeimos, kuriai kadaise priklausė Verkių dvaro rūmai ir Myro pilis, istoriją.
Dėl sudėtingos politinės situacijos keliauti šiuo metu būtų sudėtinga, tačiau neramumams praėjus maršrutas tikrai niekur nepradings. Dalinamės su Jumis maršruto brošiūros PDF variantu, kurį galite parsisiųsti. O jei teikiate pirmumą popieriniam jos variantui, galite jį nemokamai pasiimti Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centre (Žaliųjų Ežerų g. 53, Vilnius).
Brošiūra išleista siekiant plėtoti turizmą pasienio regione pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Kultūros paveldo išsaugojimas ir pritaikymas kultūros, švietimo ir turizmo tikslais“ Nr. ENI-LLB-2-257.
Adventur 2022

Paskutinį sausio savaitgalį (28-30 d.) Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2022“. Parodos organizatoriai šiemet kvietė naujai pažvelgti į keliavimo Lietuvoje bei užsienio šalyse galimybes, susipažinti su kulinarinio turizmo atstovais. Taip pat buvo suplanuotos erdvės, kuriose buvo galima įsigyti turizmui, keliavimui ir aktyviam laisvalaikiui reikalingos įrangos.

Šioje parodoje dalyvavo Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija, kuri pristatė turistinį maršrutą ir naujai įrengtą Pavilnių ir Verkių regioninių parkų lankytojų centrą. Šis centras ir turistinis maršrutas įkurti siekiant plėtoti turizmą pasienio regione pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Kultūros paveldo išsaugojimas ir pritaikymas kultūros, švietimo ir turizmo tikslais“ Nr. ENI-LLB-2-257.

Parodos metu direkcija sulaukė gausybės lankytojų susidomėjimo. Parodos svečiai domėjosi ne tik saugomose teritorijose esančiais lankytinais objektais, bet ir jų istorija, naujienomis. Vienas iš aktualiausių objektų, susilaukusių didelio dėmesio, buvo Verkių dvaro sodyba, kurią 19 a. valdė Vitgenšteinų šeima. Nors atrodantis kukliai, tačiau turiniu nenusileidžiantis kitiems, direkcijos stendas siūlė apsilankiusiems pažaisti žaidimą „Atrask Liudviko lobį“. Atsakiusiems teisingai į užduodamus klausimus buvo įteikti Pavilnių ir Verkių regioninų parkų direkcijos reprezentaciniai, tik šiam renginiui  įsteigti, prizai. Tiems, kurie neturėjo galimybės aplankyti direkcijos stendo „Adventur 2022“ parodoje ir pažaisti šio žaidimo siūlome nenusiminti, o išbandyti savo žinias atvykus į Lankytojų centrą (Žaliųjų Ežerų g. 53, Vilnius). Centre galėsite ne tik pažaisti šį žaidimą, bet ir išbandyti kitas interaktyvias pramogas: pasiklausyti gamtos garsų, užuosti egzotiškai kvepiančius vabzdžių skleidžiamus feromonus ir pažinti Pavilnių ir Verkių regioninus parkus.

Dalinamės akimirkomis iš parodos:

Verkių dvaro kaita istorijoje

2022 m. gegužės 25 d. vykusios konferencijos „Verkių dvaro kaita istorijoje“ įrašas.

Konferenciją organizavo Pavilnių ir verkių regioninių parkų direkcija vykdydama projektą: „Kultūros ir istorinio paveldo išsaugojimas ir pritaikymas kultūros, švietimo ir turizmo reikmėms“. Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga

Lankytojų centras atveria duris!
Pasibaigus pagal projektą vykdomiems remonto darbams vėl kviečiame apsilankyti įvairaus amžiaus smalsuolius ir gamtos mylėtojus.
Projektas įgyvendintas siekiant plėtoti turizmą pasienio regione pagal 2014-2020 metų Europos kaimynystės priemonės bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Kultūros paveldo išsaugojimas ir pritaikymas kultūros, švietimo ir turizmo tikslais“ Nr. ENI-LLB-2-257.
Lankytojų centre galima susipažinti su garsų ir kvapų erdvėmis, pasiklausyti interaktyvaus gido pasakojimų apie Pavilnių ir Verkių regioninių parkuose saugomas gamtos ir kultūros paveldo vertybes.
Šeštadieniais vyks nemokamos edukacijos tiek lankytojų centre, tiek gamtoje. Daugiau apie mūsų renginius galima sužinoti lankytojų centre (Žaliųjų Ežerų g. 53) arba socialiniuose tinkluose.
LANKYTOJŲ CENTRO DARBO LAIKAS
PIRMADIENIS NEDIRBAME
ANTRADIENIS 10-19
TREČIADIENIS 10-19
KETVIRTADIENIS 10-19
PENKTADIENIS 10-19
ŠEŠTADIENIS 10-16:30
SEKMADIENIS NEDIRBAME