Startuoja nauja kultūrinė edukacija 5-10 klasių moksleiviams!

2023 02 22


Verkių dvaro sodybos istorija – legendiniai Verkiai

 

Kultūrinės edukacijos tikslas – sudominti kultūros paveldu atskleidžiant Verkių dvaro sodybos istoriją, jos vertybes ir ugdyti kultūrinį-istorinį sąmoningumą. Edukacijos metu bus pasakojama apie Verkių dvaro sodybos istoriją, prisimenamos garsųjį parką kūrusios asmenybės, apžiūrimi išlikę istoriniai kultūriniai pastatai. Į mitologinio kunigaikščio Šventaragio laikus nukels legenda apie krivį Lizdeiką.

Kultūrinė edukacija padės ugdyti moksleivių kritinio mąstymo, kultūrinę (kultūrinio sąmoningumo, kultūrinės raiškos), kūrybiškumo ir pažinimo kompetencijas.

Parengtos kūrybinės užduotys, susijusios su istorinėmis asmenybėmis, gyvenusiomis Verkiuose arba trumpam apsilankiusiomis vizitų metu. Šios asmenybės siejamos su Verkių klestėjimo ir nuosmukio laikotarpiais.

Kultūrinėje edukacijoje susipynę kultūros objektai, apie kuriuos pateikiama įdomi informacija. Dalyviai išklausys interaktyvaus gido pasakojimą ir tiesiogiai pamatys šiuos objektus, atliks edukacines užduotis, susijusias su įdomiais faktais apie Verkių dvaro istoriją.

 

Trukmė – 1,5 val.

 

Edukaciją galima užsakyti per kultūrinės edukacijos sistemą

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/4252