Pavasarinis tapybos, fotografijos ir kraštovaizdžio architektūros pleneras Verkių dvaro parke

2022 05 24


Edouard‘o F. André klubas Lietuvoje ir Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija pakvietė menininkus į pavasarinį tapybos, fotografijos ir kraštovaizdžio architektūros plenerą Verkių dvaro parke „Genius loci 2022“. Edouard‘o F. André klubas Lietuvoje tradiciją pakviesti meno žmones į parkus puoselėja nuo 2005 metų. Šiemet pasirinktas Vilniaus miesto kraštovaizdžio perlas.

2022 m. gegužės 24 d. būrys menininkų susirinko Verkių parke ir regioninio parko lankytojų centre į plenero atidarymą. Artimiausias dvi savaites parke sutiksime žmones su paletėmis ir teptukais. Plenere panoro dalyvauti per 10 menininkų. Birželio 4–5 d. jie pradžiugins parko lankytojus atidarydami plenero darbų parodą.

Plenero dalyviai turi puikią progą ne tik asmeniškai patyrinėti  kultūros ir parkų meno ansamblį, bet ir išklausyti internetinę vaizdo konferenciją „VERKIŲ DVARO KAITA ISTORIJOJE“ (2022-05-25), dalyvauti diskusijoje parko priežiūros ir arboristikos aktualijų temomis. Plenero partneriai – asociacija Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupė, viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“ pakvies aptarti pievų šienavimo ir medžių senolių priežiūros ir apsaugos klausimų.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos vykdomi projektai, tarp jų ir Europos Sąjungos finansuojamas projektas „Kultūros ir istorinio paveldo išsaugojimas ir pritaikymas kultūros, švietimo ir turizmo reikmėms“ puoselėja Verkių dvaro ansamblį kaip gyvą kraštovaizdžio meno kūrinį, kūrybos erdvę, turinčią sociokultūrinės aplinkos ir vietos dvasios raišką. Meno žmonės atėjo pamatyti, grožėtis, tapyti, kalbėti Vilniaus visuomenei.

 

 Edouard‘o F. André klubo Lietuvoje ir

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos informacija,

2022-05-24