Kūrybinės dirbtuvės „Nusivelsiu obuoliuką“

2023 09 26


Kviečiame švęsti Tarptautinę veltinio dieną kartu su tautodailininke Jolanta Tamuliene. Nors Lietuvoje veltinio diena (spalio 3 d.) pradėta minėti tik prieš keturiolika metų, apskritai vilnos vėlimas yra gana senas amatas. Dažniausiai buvo veliama iš vilnos pluošto, karšinio ar sluoksnos. Velti galima šlapiuoju būdu su karštu vandeniu ir muilu arba sausuoju, naudojant specialias adatas. Sausas vilnos vėlimo būdas naudojamas gaminant žaislus, papuošalus, figūrėles, lėles, o šlapias – labiau tinka plokščių daiktų gamyboje, tokių kaip skraistės, šalikai, drabužiai bei paveikslai.

Edukacijos metu velsime rudeninį obuoliuką-pakabuką. Šiam darbui naudosime vilnos vėlimą sausuoju būdu. Savo rankomis nusiveltas rudeninis obuoliukas džiugins ir vėsų rudenį, ir šaltą žiemą.

Nestokojanys kūrybinių idėjų ir norintys pamiklinti pirštelius su vėlino adata, spalio 3 d. atvykite į lankytojų centrą. Šiek tiek žinių, šiek tiek kūrybos, šiek tiek kantrybės – ir veltinis obuoliukas-pakabukas jūsų rankose!

Visomis priemonėmis pasirūpinsime. Renginio metu bus fotografuojama. Nuotraukos gali būti naudojamos renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėje svetainėje.

Edukacija NEMOKAMA, tačiau būtina REGISTRACIJA! https://forms.gle/D49iUj1wExZiD5TV8