Diena, kai žingsniai tampa valiuta, o aktyvūs ėjikai – milijonieriais

2024 04 26


Žingsnių milijonieriai iš visos šalies šį savaitgalį susitiks Vilniuje – devintuosius metus organizuojamame didžiausiame nemokamame sveikatingumo renginyje „IKI Ėjimo varžybos“. Tapo tradicija, jog čia aktyvūs ėjikai susiburia išleisti per metus savo sukauptus žingsnius, už juos pirkdami vaisius, daržoves, skanėstus augintiniams ir kitas gėrybes. Šį kartą susitikimo vieta taps Pavilnių regioninis parkas, kuriame dalyvių jau laukia ypatingas maršrutas po Pūčkorius ir Vilnelės apylinkes.

„Mūsų ėjikų bendruomenė tokia aktyvi, jog per metus sukaupti žingsniai tikrai pradeda spausti žingsnių pinigines. Tuomet metas susitikti, kartu atrasti naują pasivaikščiojimo maršrutą ir sukauptus žingsnius išleisti žingsnių turguje. Šį šeštadienį Vilniuje dalyvių lauks per 50 tūkst. vaisių bei daržovių, daugiau nei 20 tūkst. skanėstų augintiniams ir kitų puikių pirkinių, kuriuos įsigyti nemokamo renginio dalyviai galės vien už žingsnius“, – šypsosi renginio organizatorė Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Turėtų pamatyti kiekvienas

Per devynerius metus, tai jau 25-asis ėjimo varžybų renginys. Pernai dalyvių skaičius perkopė 35 tūkst., o šiemet planuojama šį skaičių dar viršyti. B

alandžio 27 d. vyksiančiam pasivaikščiojimui paruošti net du maršrutai. Vienas – 15 tūkst. žingsnių, skirtas visiems ėjikams, bei 8 tūkst. žingsnių ilgio, pritaikytas šeimoms, atvyksiančioms su vežimėliais.

„Pūčkoriai, esantys pačioje Pavilnių regioninio parko širdyje, yra vieta, kurią turėtų aplankyti kiekvienas žmogus. Čia stūkso didžiausia ir viena iš gražiausių atodangų Lietuvoje – Pūčkorių atodanga. Nuo jos atsiveria visas Vilnelės upės slėnis ir įspūdingas gamtos grožis. Ši vieta suteikia galimybę pabėgti nuo kasdienio gyvenimo šurmulio, pasivaikščioti gamtoje ir atsipalaiduoti. Lankydamiesi Pūčkoriuose, galite sužinoti daug naujo apie geologiją, ekologiją ir Lietuvos istoriją. Todėl nesvarbu, ar esate gamtos mylėtojas, istorijos mėgėjas ar tiesiog ieškote ramybės, Pūčkoriai yra vieta, kurią verta aplankyti“, – sako Pavilnių ir Verkių regioninio parko direktorė Jolanta Radžiūnienė.

Pažintiniais punktais papildytą virtualų maršrutą ėjikai galės rasti nemokamoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“.

Visi norimu greičiu finišavę dalyviai bus apdovanojami specialiais renginio medaliais ir pateks į žingsnių turgų, kuriame vienintelė valiuta – žingsniai. Žingsnių turgus įsikurs prie vieno gražiausių maršruto objektų – Pūčkorių piliakalnio.

Ir restoranas augintiniams

Pramogų netruks ir geriausiems ėjikų draugams – keturkojams. Augintiniai yra lygiaverčiai dalyviai – jie gauna dalyvio numerius ir, įveikę trasą, taip pat yra apdovanojami medaliais.

Nuėję 5 tūkst. žingsnių, dalyviai kartu su augintiniais pasieks „Bulvės restoranėlį“. Šiame augintiniams sukurtame kampelyje lauks restorano įkūrėja ir šeimininkė, „Instagram“ influencerė mopsė Bulvė, skanėstai augintiniams bei galimybė susipažinti ir pasibičiuliauti su kitais keturkojais.

„IKI Ėjimo varžybos 2024“ Vilniuje prasidės šeštadienį, balandžio 27 d. 10 val. Renginio starto ir finišo vieta – Pūčkorių piliakalnis. Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija.