Naujienos

Naujienos

SAUgoma ir TAU! – Žygis-ekskursija „Šikšnosparnių naktis"

2021-08-20

Verkių regioninis parkas pritraukia didelį vilniečių ir miesto svečių dėmesį. Jame saugomi Žaliųjų ežerų gamtiniai ir Verkių, Kalvarijų, Trinapolio apylinkių kultūriniai istoriniai kompleksai, erozinių raguvynų bei Vilnios slėnio kraštovaizdžiai, gamtinė ekosistema bei kultūros paveldas.
Šįkart Verkių regioninį parką kviečiame pažinti šiek tiek kitaip, neįprastai – dalyvaujant žygyje-ekskursijoje „Šikšnosparnių naktis"! Galbūt skamba šiek tiek kraupiai, tačiau neišsigąskite, bus labai įdomu ir į šį nuotykį drąsiai pasinerti gali visa šeima – net ir patys mažiausieji!
Kartu su žygio vadovu Remigijumi Karpuška žygiuosime po Verkių dvaro sodybos teritoriją, įskaitant buveinių apsaugai svarbią teritoriją „Neries upės šlaitas ties Verkiais". Pamatysime dirbtines šikšnosparnių slėptuves, sužinosime apie teritorijos svarbą saugomoms rūšims, įskaitant itin retas šikšnosparnių rūšis. Galiausiai, naudojantis specialia įrangą, bandysime išgirsti skraidančių šikšnosparnių skleidžiamus garsus.
Leiskitės į šį mistišką nuotykį ir sužinokite įvairių įdomybių apie Verkių regioninį parką ir, žinoma, šikšnosparnius, jų gyvenimo būdą ir stebinančius įpročius. Ekskursijoje-žygyje jus lydės VSTT Metodinio analitinio centro gamtosaugos ekspertas Remigijus Karpuška ir LRT Radijas laidų vedėjas, žurnalistas Edvardas Kubilius.
Žygio trukmė – 2,5 val.
RENGINYS YRA NEMOKAMAS
Kada? Rugpjūčio 26 d., ketvirtadienį, 19:00
Kur? Šalia Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos (Žaliųjų Ežerų g. 53, Vilnius)
Įsileiskite į savo gyvenimus šiek tiek mistikos, o mes savo ruožtu pažadame, kad šis naktinis žygis ieškant paslaptingų naktinių gyvūnų bus išties įsimintinas!
Iki greito ir labai įdomaus susitikimo!
 SAUgoma ir TAU!