Naujienos

Naujienos

Rokantiškių piliavietėje atnaujintos terasuotų laiptų pakopos

2018-07-26

Rokantiškių piliavietėje atlikti tvarkybos darbai: atnaujintos terasuotų laiptų pakopos, seni mediniai laiptai pakeisti naujais, piliavietės viršuje atnaujinta raudonų trinkelių tako danga, žyminti XVI a. čia stovėjusios pilies 2 metrų storio sienas.Rokantiškių piliavietė mena XII amžių ir medinę kunigaikščio Alšio pilį, kuri vėlesniais amžiais išaugo į ištaigingus didikų rūmus. Rūmai priklausę didikui Povilui Alšėniškiui,vėliau tapo Bonos Sforcos nuosavybe, o po jos mirties – didikams Goštautams, Pacams. Karo su Maskva metu (1654-1667) rūmai buvo sudeginti ir daugiau nebeatstatyti. Po atliktų archeologinių tyrinėjimų piliavietės mūro liekanos yra užkonservuotos, taip jas apsaugant nuo visiško suirimo.

Maloniai kviečiame apsilankyti Rokantiškių piliavietėje ir prisiliesti prie Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorijos. Rokantiškių piliavietė yra Vilniaus mieste, Pavilnių regioniniame parke (važiuoti S. Batoro gatve link Naujosios Vilnios).

Ar žinojote, jog vietovardis Rõkantiškės kirčiuojamas pagal 1 kirčiuotę (kirtis pastovus visuose linksniuose): Rõkantiškės, Rõkantiškių, Rõkantiškėms ir t. t.