Naujienos

Naujienos

Pavasarinė varliagyvių migracija

2019-03-19

Pavasarinė varliagyvių migracija jau daugumai miestiečių žinomas ir gerai pažįstamas reiškinys. Reaguodami į oro temperatūros pokyčius, pavasarį, varliagyviai gausiomis grupėmis migruoja į nerštavietes – vandens telkinius. Labai dažnai varliagyviai priversti kirsti kelius, o čia jie traiškomi važiuojančių automobilių. Itin gausios migracijos stebimos Pavilnių regioniniame parke, Pūčkorių apylinkėse, Naujojoje Vilnioje ties Rokantiškių tvenkiniu ir Ribiškėse. Dalyje šių teritorijų Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija, jau daug metų organizuoja migruojančių varliagyvių apsaugos akcijas. Kelio kraštuose tveriamos primityvios tinklinės tvorelės, įkasami kibirai varlėms surinkti ir pernešti iš vienos kelio pusės į kitą. Talkina savanoriai, gamtosaugai prijaučiantys miestiečiai.

Kasdien vis labiau šylant orams, bunda varlės, bei rupūžės. Direkcijos specialistai pastebėjo pirmuosius nubudusius varliagyvius ir ėmėsi kasmetinės veiklos – laikinų apsauginių tvorelių statymo. Kaip ir kiekvienais metais, tokios tvorelės nusidriekė Pūčkorių gatvėje. Visgi, atsižvelgus į didelę migruojančių varliagyvių gausą, šiemet papildomai tokia tvorelė buvo pastatyta ir A. Kojelavičiaus gatvės atkarpoje ties Naujosios Vilnios pilkapynu.

Prašome Jūsų sąmoningumo saugant varliagyvius – sumažinkime transporto priemonės greitį ties migracijų keliais, neleiskime niokoti apsaugos priemonių.