Naujienos

Naujienos

Markučiuose, šalia A. Puškino muziejaus, atrastas kapų rūsys

2018-08-01

Pavilnių regioniniame parke, Markučių dvaro sodybos teritorijoje, birželio mėn. atliekant Šv. Varvaros koplyčios tvarkybos darbus, aptiktas kapų rūsys. Darbų metu pakėlus betoninę plokštę, kaip tako dalį, atsivėrė plyšys, pro kurį buvo galima įžiūrėti laidojimo rūsį. Atvykę kultūros paveldo departamento inspektoriai atliko fotofiksaciją su blykste ir nustatė, kad kapų rūsys, kuriame sudėti du karstai, įrengtas po Varvaros Melnikovos antkapiu. Rūsys skliautuotas, galimai istoristinio laikotarpio geltonų plytų mūras, betoninis grindinys. Rūsio aukštis apie 2,25 m., plotis apie 3 m., ilgis apie 3-4 m.Kultūros paveldo departamento specialistai spėja, jog rūsys gali jungtis sukitu laidojimo rūsiu, esančiu koplyčios pusėje.

Visa informacija yra perduota Kultūros paveldo centrui ir laukiama vertingųjų savybių patikslinimo. Tikėtina, kad bus formuojama dar viena Markučių dvaro sodybos komplekso dalis „Puškinų šeimos senosios kapinės“, į kurią pateks teritorijoje esantys palaidojimai, antkapiniai paminklai ir atrastas laidojimo rūsys.

Markučių vietovė minima nuo XIV a. pabaigos, kai didysis kunigaikštis Jogaila dalį Markučių žemės skyrė Vilniaus aukštutinės pilies Šv. Martyno bažnyčios klebono išlaikymui. Vėliau Markučių žemė turėjo daug paveldėtojų ir valdytojų, iki pat 1899 m., kai į Markučiuose esantį dvarą atsikraustė gyventi Varvara Puškina, ištekėjusi už poeto Aleksandro Puškino sūnaus Grigorijaus Puškino. Po jos mirties ir jos valia, 1940 m. čia buvo įsteigtas Aleksandro Puškino muziejus – pirmasis literatūrinis muziejus Vilniuje. Jis atidarytas 1948 m.

 Dėkojame Kultūros paveldo centro urbanizuotų vietovių poskyrio vedėjai Violetai Bruzgelevičiūtei už suteiktą informaciją bei nuotraukas.

 Informacija parengta pagal Kultūros paveldo departamento pranešimą spaudai.