Naujienos

Naujienos

BAIGTA TUPUTIŠKIŲ SERPANTINO REKONSTRUKCIJA

2021-07-09

Tuputiškėse, mišku apaugusioje Žiedų gatvės atkarpoje, jungiančioje Žemutinį ir Aukštutinį Pavilnį , „Grinda“ užbaigė istorinio beveik 200 m ilgio ir 4,5 m pločio akmens grindinio rekonstrukciją. Serpantinui atnaujinti panaudota 60 sunkvežimių akmens riedulių.
Per dešimtmečius vienintelis Lietuvoje kalnų kelias – Tuputiškių serpantinas – nuo lietaus vandens ir intensyvaus eismo buvo labai susidėvėjęs, duobėtas. Gatvės atkarpos kraštuose, išplovus lietaus vandeniui, susidarė vagelės, atsirado gausybė išgraužų. Važiuoti šiuo keliu jau buvo pavojinga.
„Grindai“ atlikus XX a. pradžioje nutiesto, kritinės būklės akmens grindinio remontą, buvo pilnai išsaugotos šio kultūros paveldo objekto pagrindinės vertingosios savybės – istorinė serpantino trasa ir lauko akmenų kelio važiuojamoji danga.
Tuputiškių serpantinas dar 1997 m. įtrauktas į Kultūros paveldo objektų sąrašą, todėl jo rekonstrukcija buvo atlikta laikantis griežtų paveldosaugos reikalavimų. Siekiant išlaikyti unikalų pirminį serpantino vaizdą, dviračių ir pėsčiųjų takai nebuvo įrengti. Šiuo metu serpantinu važiuoti gali tik lengvasis transportas.
Rekonstruojant Tuputiškių serpantiną, buvo naudojami ne skaldyti akmenys, o akmens rieduliai. Visas kalnų kelias rekonstruotas rankomis: riedulius darbuotojai sukalė į granito atsijų pagrindą, o tarpus užpildė smulkia granito frakcija.
Didžiuojamės sėkmingai užbaigę Tuputiškių serpantino rekonstrukciją.
UAB GRINDA informacija.