Pavilnių ir Verkių

regioninių parkų direkcija

Naujienos

03 30
2020
Iš po žiemos miego stiebiasi šilagėlės!
Jau bunda ir galveles iš po žiemos miego stiebia švelniosios šilagėlės! Lietuvoje yra aptinkamos dvi rūšys: pievinė šilagėlė (lot. Pulsatilla pratensis) ir vėjalandė šilagėlė (lot. Pulsatilla patens).
03 26
2020
KREIPIMASIS Į KETURRAČIŲ IR KITŲ MOTO PRIEMONIŲ SAVININKUS
Pavasarį bunda gamta, suaktyvėja miško, slėnių ir pievų gyvenimas. Paukščiai, gyvūnai, vabalai tampa aktyvesni savo buveinėse. Gamta – įvairių rūšių namai. Lietuvoje – tikrai nemažai rūšių, kurios...
03 13
2020
Ekstremali situacija visoje šalyje.
Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje, Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija priėmė sprendimą atšaukti edukacinius užsiėmimus ir...
03 10
2020
Žiemojančių šikšnosparnių apskaita
2020 m. vasario mėnesio pabaigoje Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos specialistai bei VSTT ekspertas Remigijus Karpuška vykdė žiemojančių šikšnosparnių apskaitą ir tikrino jų buveines.
03 04
2020
Kovo 11-osios žygis Pavilnių regioniniame parke
Tęsiame žygių ciklą svarbioms datoms paminėti ir kviečiame kartu iškilmingai pažygiuoti Pavilnių regioniniame parke minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį!!
03 04
2020
Pėsčiųjų žygis Moters dienos proga
Mielosios moterys, sulig pirmuoju kalendorinio pavasario dvelksmu minint Moters dieną kviečiame žygiuoti Pavilnių regioniniame parke!
02 21
2020
Tarptautinė gimtosios kalbos diena
Be kalbos nebus tautos. Lietuva yra maža valstybė, tačiau mes turime vieną seniausių ir unikaliausių kalbų pasaulyje.
02 11
2020
Paruošiamieji darbai
Nekantriai laukiame vasario 15 dieną Verkių regioniniame parke įvyksiančio pėsčiųjų žygio.
02 10
2020
Kas tame miške gyvena?
Praėjusį šeštadienį, Verkių regioniniame parke, kartu su Baltijos vilkas žygiavome pėda paskui pėdą ir stengėmės įminti pėdsekystės paslaptis!

Apie mus

Pavilnių ir Verkių regioniniai parkai įsteigti Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo 1992 m. rugsėjo 24 d. nutarimu Nr. I–2913 „Dėl regioninių parkų ir draustinių įsteigimo“, siekiant išsaugoti Žaliųjų ežerų gamtinius ir Verkių, Kalvarijų, Trinapolio apylinkių kultūrinius istorinius kompleksus, erozinių raguvynų bei Vilnios slėnio kraštovaizdį, jo gamtinę ekosistemą bei kultūros paveldo vertybes jas tvarkyti ir racionaliai naudoti.


Plačiau